Co se dělo na hodinách?

Napadlo mě založit stránku, která by mohla aspoň jednou za čas obsahovat nějakou aktualitku z výuky. Třeba ty občasné sobotní semináře malby se k tomu vyloženě hodí. Jen mám trochu problém s fotkami – jsou samozřejmě jen po Vašem svolení, ale stejně to focení moc rád nemám.

Poznámka s odstupem:
Bez toho zveřejňování momentek z výuky by se tady nic moc nedělo. Tak jsem založil trochu univerzálnější stránku “Blog – kurzy olejomalby, akvarelu, výtvarné umění, zajímavosti, atd.” Ani tam nebudou stovky příspěvků, ale minimálně mně to dává větší možnosti, jak udělat obsah trochu pestřejší. Včetně možností reakce na nějaké výtvarné dění i mimo ateliér.

4. 2. 2023 – Sobotní semninář na téma: “Barvy! A to prakticky.

kurzy-malby-workshop-barvy-prakticky-01
Detail – PDF soubor s programem.
kurz-michani-barev-prakticky
Pár ukázek z našeho semináře.

Naplno jsme si všichni užili míchání barev i trochy nezbytné teorii. Náš seminář proběhl za jinak dost bezbarvé soboty v pošmourné barevné škále za okny :-). Primární a sekundární barvy, komplementární barvy a jejich využití, ztlumování barev, jásavé barvy, míchání černé, různé škály, pojmy jako tint, shade, value a co s nimi v praxi. Tím výčet nekončí, bylo toho hodně.

3. 12. 2022 – Sobotní seminář malby špachtlemi

Po delší přestávce proběhl další intenzivní sobotní seminář malby špachtlemi. Nemá to zde být nějaký přehled namalovaných obrazů (to jsem ale udělal chybu, protože to byly velmi pěkné práce), prostě jen pár momentek.

Vlevo je na desce stolu moje skromná sbírka špachtlí volně k zapůjčení, také testovací oblast a olejové barvy extra vhodné pro tento způsob malby.

Pro pozorné diváky: ano, pracovní plochy špachtlí mám vždy čisté, násadky…. ani náhodou. Mimochodem – ty nejčistší násadky u mě pak dobře indikují, že konkrétní špachtle má spíše jen omezené použití. Pro koupi bych Vám tedy doporučil spíše něco z těch mých opravdu špinavých. I z nechtěných zaschlých zbytků barvy se tedy nechá udělat výuková pomůcka.

Tak tedy – končím první příspěvek na téma “co se děje na mých hodinách malby”.

Začátek stránky