Miloš Novotný

Položky programu “semestrální kurzy malby“, “víkendové intenzivní kurzy malby” i internetovou variantu “online výuka malby” jsem popsal důkladně.

Asi chcete vědět i něco o mně – a co sám maluji. Tedy viz můj životopis a pod ním si můžete rozkliknout detaily ukázek obrazů – různé výtvarné techniky, materiály, témata. Také nějaké momentky z výuky, něco málo o mě také řeknou – odkazy následují v textu.

mn foto0

Studium:

  • Gymnázium Ždár nad Sázavou
  • 1993: ČVUT Praha – promován Ing. na Fakultě elektrotechnické, obor automatizace.

Tvorba:

  • 2005 – současnost: malbě se věnuji profesionálně.
  • V rozpětí od klasické krajiny olejomalbou, akvarelem – až po expresivní malbou akrylem různá témata a portrétní olejomalbu i (polo)abstraktní obrazy.
    • 1993 – 2005: V tomto období jsem tvořil kód pro průmyslové řídicí systémy a jako programátor si naplno užíval industriálních útrob našich továren. Už tehdy jsem ale měl i výstavy obrazů. Pak mě napadlo, že by to chtělo nějakou razantnější změnu.

Pedagogická činnost:

  • Od roku 2012: kromě své volné tvorby vedu také semestrální kurzy malby (pár ukázek je zde) a víkendové semináře malby – víkendovek bylo už přibližně 50 (pár ukázek je zde). Jako novinku mám i online lekce: technologie a postupy malby, rozbor Vašich obrazů (jak je vylepšit, atd.)
  • Těžištěm mé pedagogické činnosti zůstává dlouhodobá spolupráce s ateliérem , který zastřešuje mé semestrální kurzy a částečně i víkendovky (některé si vedu sám – zcela nezávisle).
  • Kurzy malby vedu proto, že mě to pořád baví (a doufám, že je to snad při výuce i vidět).

Výstavy:

  • Samostatné výstavy mám od roku 2000. Teď už je to několik desítek výstav – na Vysočině (odkud pocházím) i v jiných oblastech České republiky včetně Prahy.

Ukázky tvorby:

Klasická krajina – olejomalba:

Akvarely:

Expresivní malba – akryl:

Ukázky zátiší:

Figurální malba a portréty – olejomalba:

Abstraktní obrazy:

Gouache:

Plenérová malba, restaurování poškozených obrazů:

Ukázky obrazů bych uzavřel konstatováním, že mám za sebou bez nadsázky tisíce hodin malování ve svém vlastním ateliéru. Za použití velmi různorodých technik malby i výtvarných prostředků. Při výuce se to velmi hodí, málokdy narazíme na nějaký problém, který jsem nemusel řešit při své vlastní tvorbě.

Začátek stránky