Víkendové kurzy malby – archiv

Jak už jsem zmiňoval – víkendové semináře malby slouží k tomu, abychom si důkladně probrali nějaké konkrétní malířské téma nebo techniku malby. Tím nemyslím, že všichni musí malovat stejný motiv – to vůbec ne, ale všechny obrazy mají společný klíčový prvek / prvky.

Dole v galerii je část archivu, který mám ze svých víkendovek (chybí třeba plenéry a je tam málo akvarelu). Názvy seminářů Vám hned ukáží, na jaký okruh z výtvarné teorie a hlavně praxe jsme se zaměřili. Jak vidíte, tak i třeba téma “barvy” se nechá uchopit mnoha způsoby (míchání barev, malba omezenou škálou barev, malba 3 barvami a bělobou, grizaillová podmalba, lazurní malba a její vliv na kolorit obrazu, atd….).

Do záhlaví programu dávám vždy svoje obrazy – to není běžně zvykem. Zastávám ale názor, že když nějakou techniku, tematický okruh přednáším (a předvádím), musím vycházet ze své vlastní výtvarné praxe, z vlastní tvorby. Nic víc v tom není.

Že to je samozřejmé? Ne, není – učím od roku 2012, takže o tom opravdu vím svoje. I prostřednictvím svých studentů, kteří mně říkají, jak to chodilo v ateliérech, které třeba navštěvovali dříve.

Začátek stránky